Uzyskanie finansowania w przypadku dochodów z zagranicy nie jest łatwą sprawą.

Sytuacja na rynku kredytowym od paru lat bardzo się zmieniała. Nie tak dawno bez większego problemu uzyskujący dochody z zagranicy mogli uzyskać kredyt w złotówkach.

Tamte czasy minęły i raczej szybko nie powrócą.

W połowie 2014 r weszła rekomendacja S Komisji Nadzoru finansowego, która jasno mówi, że możemy wziąć kredyt w walucie, w której zarabiamy. Ta rekomendacja uderzyła jednak mocno w tych, którzy zarabiają zagranicą w walucie obcej

Rekomendacja S znacznie utrudniła zaciągnięcie kredytu dla Polaków pracujących za granicą, ale nadal jest to możliwe. Banki ustalają większe koszty utrzymania niż w Polsce, oraz wymagają większego wkładu własnego.

Jeżeli pracujesz w Anglii i zarabiasz w funtach brytyjskich to tylko możesz uzyskać kredyt w GBP. pracujesz w Norwegii i wynagrodzenie otrzymujesz w koronach norweskich NOK, kredyt będzie w NOK , Zarabiając w euro możesz uzyskasz kredyt wyłącznie w euro.

Większość banków w Polsce nie oferuje Klientom innej waluty niż PLN, jednak jest kilka banków, które posiadają ofertę kredytową w obcej walucie.

Praktycznie  możliwy jest kredyt tylko w EUR i GBP.

Sytuacja wygląda dużo lepiej jeśli myślimy o kredycie gotówkowym(niezabezpieczonym hipoteką).

Możemy wziąć kredyt w złotówkach zarabiając każdej walucie w UE, ale również nie jest to proste i nie w każdym banku.

Realne jest uzyskanie kredytu w wysokości do 200 000 zł, które w mniejszych miastach umożliwią zakupu mieszkania lub wyremontowanie obecnej nieruchomości.

Jeżeli myślisz o kredycie w walucie  musisz spełnić następujące warunki :

  1. Wkład własny 30-40%
  2. Dochód na osobę w gospodarstwie domowym 800 EUR/GPB
  3. Umowa o prace na czas nie określony od 2 lat u tego samego pracodawcy

Chcesz się dowiedzieć więcej wypełnij formularz.